Hívj fel! +36302442251
  • Home
  • Blog

Közösségi média árnyoldalai: hogyan kezeld a trollokat?

Egy nő ül a laptop előtt kétségbeesett arccal, miközben a közösségi média negatív hatásait éli át.

A közösségi médiában rengeteg véleménnyel találkozhatunk. Lehet, hogy csak szórakozásból lépünk fel, vagy éppen a munkánk miatt tartózkodunk ott. Bármelyik esetben találkozhatunk trollokkal és rejtőzködő kommentelőkkel, akik egy macska avatarral vagy név nélküli profillal osztják az észt.

De mit kezdjünk velük? Töröljük a hozzászólásukat, tiltsuk le őket, vagy érdemes lehet másképp tekinteni rájuk?

Aki önfejlesztéssel foglalkozik, az egy igazi felfedező! Mindig keresi a lehetőségeket arra, hogy mi formálhatja jobbá, gazdagabbá a jellemét. És mi az, ami erre az egyik legkézenfekvőbb és egyben a leghatásosabb mód? Az, ami éppen történik velünk.

⚡ Valóban csak azok számítanak, akik „felemelnek” minket?

Egyre gyakrabban hallani azt a tanácsot, hogy kizárólag olyan emberekkel vegyük körbe magunkat, akik inspirálnak és támogatnak. Ha valaki nem illik bele ebbe a körbe, húzzunk határt, és távolodjunk el tőle.

Elsőre jól hangzik, de mi van, ha ezt megvizsgáljuk egy kicsit mélyebben?

Kétféle önismerő van. Az egyik csak annak akar látszani, és a felszínen szaladgál, míg a másik bevállalja a mélyebb bugyrokat is. Az önismereti út nem csak motivációs idézetekből áll – bizony tele van nehézségekkel, kihívásokkal és kényelmetlen felismerésekkel is.

☯ 25 éve sodródtam bele az önfejlesztésbe

… bár eszem ágában sem volt ezzel foglalkozni. Csak jöttek a nehéz helyzetek egymás után, és én próbáltam túlélni. Nagyon utáltam szembenézni magammal az elején. Idővel rájöttem, hogy minden helyzet, amibe belekerülök, egy lehetőség a fejlődésre. Amikor ezt megértettem, teljesen másképp láttam már a hozzám intézett visszajelzéseket is – legyenek azok pozitívak vagy akár kellemetlenek.

A közösségi média rengeteg kihívást tartogat. Egy poszt, egy hozzászólás, egy vélemény olyan tükröt tarthat elénk, amit máshol talán sosem kapnánk meg.

💥 Hogyan reagálsz a negatív kritikára?

Könnyű pozitívnak és lelkesnek maradni, amikor minden rendben megy, amikor dicsérnek, bátorítanak, és a posztod alatt sorakoznak a szívecskék és mosolygós emojik. De mit teszel, ha valaki odaszúr egy éles megjegyzést?

A közösségi médiában mindenki megjelenhet, bárki rátalálhat a bejegyzésedre és leírhat rólad bármit, akár úgy is, hogy semmit sem tud rólad igazán. Ez lehet egy építő kritika, egy rosszindulatú beszólás vagy egy trollkodás.

És itt jön a kérdés: Törlöd? Tiltod? Vagy megvizsgálod, hogy tanulhatsz-e belőle?

🤯 Miért lehet tanítómester egy troll?

Mielőtt félreértenéd: nem azt mondom, hogy engedd a trollkodást és tűrd el a bántó megjegyzéseket. De vajon miért bosszant fel egy komment?

Bármilyen szituáció jó alapot ad ahhoz, hogy még jobban megismerjük magunkat. Elkerülhetjük, választhatjuk a könnyebb utat, de akkor az nem önismereti út. A határainkkal bánjunk okosan. Döntsük el, hogy mennyit akarunk elviselni a tanulás érdekében, és mikor kell kimondanunk, hogy állj, elég volt?

Ha a negatív kritikát tanítómesterként fogadjuk el, az önismeretünk robbanásszerűn növekedni fog! Ezt garantálom.

🌿 A döntés most is a tiéd

A közösségi média lehetőséget ad arra, hogy bárki kapcsolatba léphessen veled – támogatók és kritikusok egyaránt. Eldöntheted, hogy kizárod az összes negatív hangot, vagy megtanulod tudatosan kezelni azokat.

Ha az önismereti utadat szeretnéd mélyíteni, akkor kineziológia és a coaching technikáira épülő Best Moment programban segítek, hogy hatékonyan tudd kezelni a közösségi média kihívásait is!

📞 [+36 30 244 22 51] – Beszéljünk most és egyeztessünk egy időpontot!
📩 [info@banfiandrea.hu] – Írj, ha kérdésed van!