Barion Pixel
Hívj fel! +36302442251

Ki a legerősebb?

Ki a legerősebb?

Gondolkodtál már azon, hogy mi motiválja a cselekedeteidet? Miért hozod meg pont azt a döntést, miért reagálsz dühösen, miért lépsz bele egy kapcsolatba, vagy hagysz ott egy munkát?

A cselekedeteid mozgató rugója az, amit a világról és önmagadról ismersz.

Ez befolyásolja a párkapcsolatunkat, a gyermekünk nevelését, a bevételünket, a hobbinkat, azt, milyen munkát vagy karriert választunk, merünk-e kockáztatni, azt, hogy mennyire stresszelünk, mi az életcélunk, vezetők vagy beosztottak vagyunk, van-e vállalkozásunk, hogyan reagálunk a környezetünkre, hogy mitől félünk, vagy minek rendeljük alá magunkat.

Az erdei állatok arról beszélgetnek, hogy ki a legerősebb állat. A vitát az oroszlán szakítja meg, és kijelenti, hogy a nyúl a legerősebb. Amikor ezt a nyúl meghallotta, nagyon büszke lett magára. Odament a rókához. Jó nagyot harapott a fenekébe. A róka hátranézett, meglátta a nyulat, és mivel ő a legerősebb állat, nem bántotta.

A nyúl felbátorodott és odament a farkas háta mögé, az ő fenekébe is beleharapott. A farkas felüvöltött, hátrafordult, de amikor meglátta, hogy a nyúl az, és tudta, hogy ő a legerősebb állat, nem bántotta.

A nyúl egyre bátrabb lett. Odament a medvéhez, és egy jó nagyot beleharapott a fenekébe. A medve felugrott, és már fordult is meg, hogy agyon csapja áldozatát, de meglátta a nyulat, és mivel ő a legerősebb állat, nem bántotta.

Ekkor a nyúl, már annyira merész volt, hogy odaszökkent a tigris mögé, és annak is beleharapott a fenekébe. A tigris megfordult, és ugyanezzel a lendülettel, nagyot csapott hátra, és agyonütötte a nyulat.

Ő nem hallotta azt, amit az oroszlán mondott.

A gondolataink félrevezethetnek bennünket. Gyermekként általában olyan emberektől tanultunk, akinek adtunk a szavára, és elhittük azt, amit mondott. Ezzel azonban, tudat alatt, korlátokat állítunk fel magunknak.

Mert „ha az oroszlán azt mondta…”, akkor hagyjuk, hogy a nyúl belénk harapjon, hisz „ő a legerősebb állat”?

Amint megkérdőjelezed, hogy igazak-e a múltból hozott vélemények, például az, hogy a „gazdagok mind kapzsik”, vagy „a férfiak kihasználják a nőket”, vagy „egy jó vezető mindig erős és határozott”, vagy „akkor lehetek egészséges, ha vékony vagyok”, vagy „aki igazán szeret, megváltozik a kedvemért”, vagy „csak a gyenge ember kér segítséget”, vagy „amikor vita van egy kapcsolatban, az már nem ideális”…, abban a pillanatban lehull a lepel, és tisztán meglátod a valóságot.
Kiderülhet hogy egy álomvilágban éltél, és becsaptad magadat. Nem direkt és nem is tudatosan, de így működünk mindannyian. Bármikor felteheted a kérdést azzal kapcsolatban, ami zavart kelt benned: “ez valóban igaz?”

Tanuld meg szétválogatni a hasznosat a haszontalantól. Tudd meg, hogy mi támogatja és mi akadályozza az elképzeléseidet, a céljaidat, terveidet, és cserélj le mindent, ami visszatart attól, hogy boldog és sikeres életed legyen.

A kulcs, az önismeret.

Szerezz széles körű tudást az életről. Olvass sokat és tanulj folyamatosan. Amikor lemegy a nap, kiváló lehetőség számot vetni arról, milyen gondolataid, érzéseid, döntéseid voltak aznap. Lépj ki a megszokásaidból. Menj másik útvonalon dolgozni, válassz másik közlekedési eszközt, nyaralj máshol, mint ahol szoktál. Ha sokat beszélgetsz, engedj teret a csendnek, meditálj. Ha keveset vagy emberek között, menj közösségbe. Hallgasd meg azokat is, akiknek eltérő véleményük van az életről.

Mindig legyél hajlandó megvizsgálni azt, amit egy oroszlán mond, és bátran zavard el a nyulat, ha harap. Mert akkor megváltoznak a dolgok körülötted.