A siker hajszolása közben vajon észrevesszük amikor az energiáink kimerülnek? Fedezd fel, hogyan segíthet a lassítás a személyes és szakmai életed egyensúlyának megteremtésében.
A felelős beosztásban dolgozók, a cégvezetők vagy akiknek vállalkozásuk van, nem állnak meg, teszik a dolgukat. Időnként tele tettvággyal, máskor kevésbé, de csak csinálják rendületlenül. Akik szeretik is a munkájukat, még kevésbé érzik szükségesnek, hogy megálljanak és foglalkozzanak az életenergiájukkal.
A láthatatlan csapda azonban csattanásra kész. Vannak apró jelek, amiket a munka-fókusz miatt nem veszünk észre, és amikor összegyűlnek, bumm, robbannak. Úgy tűnhet, hogy minden előjel nélkül. Igaz, eleinte volt egy enyhe fáradtság, türelmetlenség, figyelmetlenség, később több lett a hiba, felszínessé vált az alvás, csökkent a koncentráció. Aztán a fáradtság is megnőtt, kapkodóvá váltunk, talán még az a pillanat is eljött, amikor annyira indulatosan reagáltunk, hogy lesöpörtük az asztalon lévő dolgokat, néha pedig ordítottunk, vagy falhoz csaptuk a telefont.
Mi váltja ki ezt a viselkedést? Valami megváltozott. A környezet szóvá teszi, amire legtöbbször legyintenek, mondván, ez együtt jár az üzleti élettel, majd elmúlik. De mikor? Vajon tényleg elmúlik, vagy marad ilyen, és nem fokozódik tovább? Mert, ha igen?
Amikor a feszültség eljut egy bizonyos szintre, akkor eggyé válik a munkával. És attól kezdve, ha a munkára kerül a sor, azoknak a bizonyos felizzott bombáknak már a kevés is elég lesz, hogy robbanjanak. Előbb-utóbb történik valami, amit muszáj lesz komolyan vennünk… Például a párunk azzal fogad egy nap, hogy „elég volt, elválunk”, vagy a gyerek nem engedi, hogy megöleljük, és durcásan közli, hogy „nem akarok veled beszélni, mert mindig csak ígérgetsz”.
Lehet, hogy még a szívinfarktusnál is nagyobb az a félelmünk, hogy elveszíthetjük a szeretteinket… De persze az egészségünk is állhat az első helyen. Hiszen, ha az nincs, hiába vesznek körbe szerető kapcsolatok…
A maximalizmus, a tökéletességre törekvés nagy hajtóerő. Hatékonynak és eredményesnek kell lennünk, de nagy árat fizethetünk érte, ha ezt nem okosan tesszük. Enervált állapotban nem tudunk jól gondolkozni, fókuszálni vagy kommunikálni. Egy lemerült elemet hiába teszünk bele bármilyen eszközbe, nem fog elindulni…
Pedig csinálhatjuk úgy, hogy ne merüljünk le és hogy mindig feltöltött elemekkel indítsuk a napjainkat. Nem gondolnám, hogy az, aki naponta tűz ki célokat, terveket ír, eladja a termékeit, szolgáltatásait, tárgyalásokat folytat, embereket irányít… ne tudná ugyanezt megtenni a magán életében is.
No és pont itt a bökkenő! Mert a megoldás a „nem-cselekvés”, és ez, igazi kihívás.
Az üzleti életben, kevés szó esik az életenergiáról. A lelassulásban óriási potenciál van. Amint letesszük a voksunkat emellé az eszköz mellé, azzal biztosítjuk az energiánk szinten tartását. Ha lemerülnénk, akkor újra helyzetbe tudjuk hozni magunkat. Igaz, ezzel, mindig kicsípünk egy kicsit a napunkból, de lesz egészségünk és jó kapcsolataink!
Az energiaállapotunk kihat a nap 24 órájára, és mindenre, ami az életünk része. Máris érthető, hogy miért érdemes ezzel foglalkozni. Ha itt tartasz, akkor végig olvastad a bejegyzésemet, 4-5 percet csíptél ki az életedből. Megérte?