Ha nem tervezünk előre és nem szervezzük meg a feladatainkat, könnyen belecsúszhatunk a halogatás csapdájába, az időnk szétesik és a nap végére úgy érezzük, sehol sem tartunk. Ez nagyon lehangoló.
A felhalmozódó teendők nyomasztóvá válnak, és ez károsan hat a mentális egészségünket.
Rendszer nélkül rossz szokások alakulnak ki, mint az előbb említett halogatás, sok a figyelemelterelő tényező, a prioritások nem tudjuk a helyükön kezelni. A szokásokkal pedig az a gond, ha hosszú megmaradnak, nehéz megváltoztatni őket.
Sőt, annyira automatikussá válik, hogy rutinos rabok leszünk saját rossz szokásainkban, mert már észre sem vesszük.
Ezek a rutinos rabságok fognak megakadályozni abban is, hogy jusson idő a valóban értékes tevékenységekre. Mint a hobbik, a család, a barátok vagy egy minket érdeklő tanfolyam elvégzése.
A rohanó fejlődés egyenes következménye miatt, túlzsúfoltak lettek a napjaink, és óriásira nőttek az elvárások. Még a munka világában sem lehet a hatékonyságról eleget beszélni, no de a hétköznapokban!
Ha jól akarunk élni, új szokásokat kell kialakítanunk ezzel kapcsolatosan!
A hatékonyság a tanulásnál, vagy például a házimunkánál is segít abban, hogy több időnk maradjon a számunkra igazán fontos dolgokra.
Mert az idő a legdrágább kincsünk. Ha nem foglalkozunk vele, és nincsenek terveink, akkor elpazaroljuk, és pótolni nem lehet. A legelső, hogy ezt elfogadjuk, és felismerjük, mikor nehezíti az életünket. Aztán az, hogy megértsük, hogy ma már nem hagyhatjuk, hogy csak úgy megtörténjen velünk az élet.
Mit gondolsz, érdemes elgondolkodni ezen?