Az egyik kedvenc állatos történetemben, az oroszlán kijelenti, hogy a nyúl a legerősebb állat. Erre, a nyúl megharapja a rókát, a farkast és a medvét is, de azok nem bántják, hisz „a nyúl a legerősebb”. Majd, amikor a tigrisre kerül a sor, ő szó nélkül lecsapja a nyulat.
Vajon miért cselekedett így?
Furcsa ellentétek között élünk. A környezetünk elhiteti velünk, hogy bármit el tudunk érni, miközben, tele van a világ az alacsony önértékelés problémájával.
A kívülről érkező hatások és vélemények eltorzíthatják a saját valóságunkat. Amit gyakran tesznek az orrunk elé, arról előbb-utóbb azt hisszük, hogy ez a mi gondolatunk, elképzelésünk. Utána már nem kell sok, védeni kezdjük és megmagyarázzuk, miért gondoljuk így.
Az internet, a közösségi oldalak, a hírek jóvoltából, rengeteg inger ér nap mint nap, és nem válogatjuk szét, hogy mivel értsünk egyet, mit kéne átgondolnunk, vagy mit utasítsunk el határozottan.
Ha mindent készpénznek veszünk, hamarosan nem lesz saját életünk. Mindig lesz, aki megmondja, hogyan éljünk, gondolkodjunk, döntsünk… Sajnos már most él ez a ráhatás.
Az igazság megkérdőjelezése és a saját valóságunk megtalálása csak akkor lehetséges, ha hiteles énképpel rendelkezünk.
Ma, mindenhol önfejlesztő tanácsok özönlenek ránk, de a felületes tippek nem hozhatnak tartós változást, csak átmeneti megnyugvást. Nem helyettesítik a saját, önismereti tapasztalatainkat.
Fejleszteni kell magunkat egyénileg, tudatosan és célzottan, hogy elkerüljön az elégedetlenség és a szorongás ne üsse fel a fejét újra és újra, ami akár pánikhoz is vezethet.
Mikor ültél le utoljára, hogy őszintén beszélj magaddal olyan dolgokról, amelyekre a mindennapok rohanásában nincs időd? A konzultációimon gyakran látok meglepett arcokat, amikor olyan kérdést teszek fel, amire az ügyfeleim azt mondják, „erre nem tudom a választ”.
Mi történik, ha nincs valós önismeretünk?
Alkalmazottként: kommunikációs nehézségek, motiválatlanság, céltalanság, kiégés, elégedetlenség, kihasználatlan potenciál.
Vállalkozóként: bizonytalan döntések, túlzott munkaterhelés, elakadás, külső befolyásolás.
Vezetőként: empátiahiány, rossz döntések, halogatás, helytelen stresszkezelés, kiégés.
Ha azt hisszük, hogy jól ismerjük magunkat és másokat, és ezen nincs mit dolgoznunk, akkor elzárjuk magunkat a fejlődés lehetőségétől. Megelégszünk egy kis részlettel, miközben a teljes képet nem látjuk.
A történet vége az, hogy a tigris nem hallotta, amit az oroszlán mondott.
El tudod képzelni, hogy az oroszlán egy külső tényező, ami meghatározza, hogyan gondolkodjunk, reagáljunk, viselkedjünk, vagy milyen életet éljünk?
És azt, hogy vannak, akik vakon engedelmeskednek ennek a külső hatásnak, akár támadóként, akár áldozatként?
És azt, hogy mindig van egy tigris, aki mer saját döntést hozni…?
Fedezd fel a Best Moment programot, hogy megtaláld a saját hangodat az önálló döntésekhez. Légy te a tigris a saját életedben!